Divoká přestřelka v Praze!

21.03.2011 18:39

Do dalšího přátelského utkání jsme nastoupili opět v oslabené sestavě, tentokrát se nedostavili M. Listík, L. Pechar, V. Hoppe (omluveni) a F. Hausner, A. Hovorka a Nguyen (neomluveni). Soupeřem nám byl pražský tým AFK Slavoj Podolí, který hraje pražskou 2. třídu a ve kterém se rozehrávali 4 hráči 1. A třídy.

Od začátku utkání bylo vidět, na čí straně je kvalita, když nám soupeř od úvodního hvizdu nepůjčil míč a už v 7. minutě po velkém náporu naše obrana nevydržela a po pěkné akci domácích jsme poprvé inkasovali, takže prvním naším hráčem, který se dotkl míče byl P. Prokop, když jej vytahoval ze své sítě. Ve 12. minutě jsme se prakticky poprvé dostali k balonu a hned jsme zahrozili. Po pěkném centru A. Holce netrefil M. Prokop v pokutovém území míč ve vyložené šanci. V 15. minutě se dostal po kolmé přihrávce M. Lichtenberga do samostatného úniku J. Kadlec, který byl na hranici pokutového území faulován. K trestnému kopu se postavil P. Listík, ale branku přestřelil. O dvě minuty později jsme zahrávali roh, jeho autorem byl opět P. Listík a tentokrát na malém vápně našel volného M. Lichtenberga, jenž trefil pouze břevno, z následné dorážky už ale srovnal skóre. Ve 30. minutě ohrozil vlastní branku A. Holec, P. Prokop naštěstí stál na svém místě. Ve 38. minutě po chybě P. Šimkovského, který zaspal při ofsajd systému, se domácí dostali opět do vedení. O několik minut později mohli domácí ještě zvýšit, ale parádním zákrokem nás podržel P. Prokop. Do přestávky jsme se dočkali i my, když krásným centrem našel Z. Škoda volného M. Prokopa a ten hlavou srovnal skóre na 2:2.

Do druhého poločasu jsme překvapivě vstoupili aktivněji než domácí a v 56. minutě jsme po pěkné kombinační akci M. Machek. – M. Prokop – P. Listík šli poprvé v utkání do vedení, kdy posledně jmenovaný uklízel míč do prázdné branky. Dvě minuty nato jsme zahrávali rohový kop a M. Hora zvyšoval na 4:2. Pro domácí to měl být šok, ale opak byl pravdou. Ihned po rozehrávce ze středového kruhu se domácí dostali před naši branku a snížili na 3:4. V 63. minutě prostřelil domácí hráč z velké dálky P. Prokopa a rázem bylo srovnáno. Pár minut po obdržené brance se po samostatné akci dostal do šance M. Machek, ale bohužel branku přestřelil. V 77. minutě se domácí opět ujali vedení, a to když domácí pomezní pustil jasný ofsajd. To kluky rozhodilo a začali kupit chybu na chybu. V 80. minutě jsme sice srovnali Z. Škodou na 5:5, ale to z naší strany bylo prakticky vše. V 83. minutě jsme ještě měli kopat pokutový kop po jasném faulu na M. Prokopa, ale sudímu asi zamrzla píšťalka. Hned z protiútoku se domácí po pěkné akci opět dostali do vedení a to nám zlomilo vaz. Těsně před koncem soupeř stanovil konečné skóre na 7:5.

Závěrem chci říct, že domácí vyhráli zaslouženě a hlavně nám toto utkání ukázalo, kde nás tlačí bota! Ovšem co mě mrzí nejvíc, je přístup některých hráčů k přípravě, zejména F. Hausnera.

Sestava:          P. Prokop – P. Šimkovský, A. Holec, P. Diviš, M. Stingl – M. Hora, P. Listík, M. Lichtenberg, Z. Škoda – M. Prokop, J. Kadlec

Střídali: L. Korynta, M. Machek, O. Duben

Příští utkání, už mistrovské, hrajeme v Malé Hraštici v sobotu 26. 3. 2011 od 15:00 hodin. Sraz všech hráčů je ve 13:30, odjezd ve 14:00 ze hřiště! Tímto chci pozvat všechny věrné fanoušky k derby a poprosit je o podopru, kterou budeme jistě potřebovat.