Dobře postavené tyče!

09.05.2011 21:01

Ve 20. kole jsme opět hráli derby, tentokrát ve Staré Huti. Hned od začátku utkání jsme udávali tempo hry my a už ve 3. minutě jsme zahrozili gólovou šancí, ale P. Diviš domácí obranu v čele s gólmanem nadvakrát neprostřelil. V 5. minutě jsme ale už zahrozili gólově, to parádně uvolnil F. Hausner M. Listíka a ten se nemýlil – 0:1. Hned vzápětí se do vyložené šance dostal J. Kadlec, ale hlavou gólmana domácích nepřekonal. V 10. minutě po rohu střílel M. Hora, ale branku vysoko přestřelil. V 17. minutě uvolnil M. Listík F. Hausnera, ten se řítil sám na branku, ale bohužel pro nás ji jen těsně minul. Ve 32. minutě jsme museli sáhnout ke střídání, to vyčerpaného J. Kadlece střídal A. Hovorka. Těsně před odchodem do šaten fauloval ve vápně M. Stingl a následoval pokutový kop, který domácí proměnili a šlo se do kabin.

Ve 47. minutě se v obrovské šanci ocitl A. Hovorka, ale prázdnou branku z 11 metrů minul. V 60. minutě nás mohl dostat do vedení M. Prokop, ale branku opět jen těsně minul, vzápětí domácí skvěle podržel gólman, toho nedokázal prostřelit F. Hausner. V 67. minutě se poprvé v zápase dostali do šance i domácí, to se po špatně zahraném ofsajdsystému domácí záložník dostal do samostatného úniku, ale toho parádně vychytal náš gólman, P. Prokop. Z následného brejku jsme se mohli dostat do vedení, ale M. Listík svou šanci neproměnil. Minutu nato domácí střelou z dálky zatřásli břevnem. V 75. minutě jsme po sérii rohů vytvořili obrovský závar před domácí brankou, dvakrát jsme dokázali překonat gólmana, ale toho zastoupili na brankové čáře domácí obránci. Až přišla 81. minuta a opět po rohu jsme konečně a zaslouženě skórovali, to se před domácí brankou prosadil F. Hausner a šli jsme do vedení. Od té doby domácí hráči dost přitvrdili a po dvou brutálních faulech zezadu na A. Holce a M. Listíka by si zasloužili červené karty, ale k údivu všech našich hráčů i diváků sudí tyto zákroky ohodnotil pouze žlutou kartou. Před faulem na M. Listíka huťáci dvakrát trefili tyč, to při nás stálo štěstí. Až přišel zmiňovaný zákrok na Michala, to běžela 85. minuta, a ten doslova zesměšnil domácího obránce, vnikl do vápna, tam ho domácí stoper zkosil zezadu a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop, který následně Michal s přehledem proměnil a rozhodl tím o osudu utkání, které jsme zaslouženě vyhráli.

Sestava:        P. Prokp © - A. Holec, M. Prokop, P. Diviš, M. Stingl – M. Hora, P. Rambousek, M. Lichtenberg, F. Hausner – M. Listík, J. Kadlec (32. A. Hovorka, 86. O. Duben)

Další utkání hrajeme doma, v sobotu 14. 5. 2011 od 17:00. Sraz všech hráčů je v 16:00!