Outsider vyučoval produktivitu

01.08.2011 14:54

K dalšímu přípravnému utkání jsme nastoupili proti outsiderovi z Obořiště opět ve značně okleštěné sestavě! Po dnešku konstatuji, že už žádný zápas domlouvat nebudu! Tentokrát se k utkání z různých důvodů nedostavili bratři Prokopové, Holec, Rambousek, Hoppe, Pechar, Hovorka, Oplíštil a Machek s Durdilem, které jsme uvolnili po utkání na hostování do Obořiště.

Do utkání jsme vstoupili s mírnou převahou, ale bez vyložených šancí. Zato hosté hned z první střely na branku skórovali. Gól to byl parádní, když ze 35 metrů napálil hostující hráč odražený balón přímo k pravé domácí tyči a gólman Roušal byl bez šance. Vzápětí jsme mohli srovnat, to po pěkné akci Řezáč – M. Listík, posledně jmenovaný mířil těsně vedle. Okolo 20. minuty mohl srovnat opět M. Listík, ale tentokrát skvěle zasáhl gólman hostů, který jeho ránu vyrazil na roh. Ve 28. minutě se po chybě obrany dostal na malém vápně k míči útočník Obořiště a ranou od břevna do branky se hosté dostali do dvoubrankového vedení. To naše hráče znervóznělo a na naší hře to bylo dost patrné. Ve 35. minutě hostující útočníci doslova rozebrali naši obranu a do prázdné branky ze třetí střely v zápase vsítili 3. gól. Tomu se říká produktivita. Vzápětí mohl snížit M. Listík, ale opět skvěle zasáhl gólman hostů a střelu vyrazil na tyč. K odraženému míči se dostal Korynta, ale ani z bezprostřední blízkosti nedokázal brankáře prostřelit. Těsně před poločasem se vřítil do vápna P. Listík, toho ale faulem zastavil hostující obránce, následoval pokutový kop, kterého se chopil jeho bratr Michal, s klidem sobě vlastním ho proměnil a snížil na 1:3 (byl to jeho poslední gól za náš tým, protože po utkání Michal ukončil fotbalovou kariéru)

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme rychle vstřelit branku a utkání tím zdramatizovat. Ještě musím podotknout, že 2. poločas řídil utkání výborný rozhodčí v mé osobě! Celý druhý poločas jsme soupeře tlačili. Hráči Obořiště byli očividně s dosavadním výsledkem zápasu spokojení a hrozili rychlými protiútoky, kterých ovšem nebylo mnoho. V 65. Minutě jsme mohli snížit, ale svou obrovskou šanci nevyužil O. Duben. V 70. minutě se mohl prosadit P. Listík, ale místo přihrávky na úplně volného Koryntu vystřelil mimo branku. Zhruba za 10 minut se krásně uvolnil M. Listík, vběhl do pokutového území, pěkně vystřelil, ale bohužel hosty opět zachránila tyč! Dnes nám prostě nebylo přáno. V samotném závěru utkání se hosté dostali k trestnému kopu z 25 metrů, s pomocí tyče vstřelili čtvrtou branku a bylo rozhodnuto.

Po utkání jsem byl velmi rozladěn přístupem našich hráčů k přípravným zápasům (samozřejmě těch, kteří nechodí), těm, kteří dnes nastoupili musím i přes porážku poděkovat.

Sestava:          J. Roušal - P. Diviš, M. Pulkráb, P. Listík, M. Stingl - M. Hora, M. Lichtenberg, L. Korynta, Z. Valta - M. Listík, J. Řezáč

Střídali:                       O. Duben, F. Hausner, J. Diblík

MOKROVRATY : OBOŘIŠTĚ   -     1:4   (1:3)    M. Listík

Už tuto sobotu 6.8. hrajeme na svém hřišti velice silně obsazený turnaj za účasti týmů – TJ Slavoj Podolí Praha, TJ Nový Knín, TJ Milín a TJ Mokrovraty. První utkání začíná již v 8:30 zápasem našich kluků proti Novému Knínu. Přijďte nás podpořit svými hlasivkami! Občerstvení zajištěno po celý den.