Povinné 3 body

03.04.2011 18:17

V 15. kole jsme na svém hřišti přivítali outsidera soutěže, tým Obor. Od začátku mělo být jasné, kdo bude pánem na hřišti, ale bohužel tomu tak nebylo. Hra postrádala tempo, byla plná nepřesností a odehrávala se převážně uprostřed hřiště. První fotbalový náznak přišel až ve 22. minutě, to se po krásném centru M. Listíka prosadil hlavou M. Hora a tak jsme se po první střele na branku dostali do vedení. Od té doby se naše hra mírně zlepšila, hned tři minuty po gólu se dostal do vápna M. Listík a polocentrem, polostřelou jen těsně minul hlavu M. Prokopa i branku hostí. Pár okamžiků po této šanci se dostal do úniku opět M. Listík, ale pálil nad. Ve 35. minutě jsme se dostali k rohu, který zahrával P. Listík. Krásným centrem našel M. Lichtenberga a ten hlavou zvýšil na 2:0. Tento gól jakoby naše hráče uspal a od té doby jsme kupili jednu nepřesnost za druhou. Výjimka nastala ve 37. minutě, to se na velkém vápně pěkně uvolnil M. Prokop, ale branku pěknou střelou minul. Ve 42. minutě jsme soupeři vyloženě nabídli snížení po velkém zmatku v naší obraně, hosté do prázdné branky skórovali a bylo to 2:1. Ve 43. minutě pak sudí Švidkov pískl do píšťalky a překvapivě ukončil poločas.

Do druhého dějství jsme šli s jednou změnou v sestavě, to střídal V. Hoppe L. Koryntu. Hned od začátku druhé půle jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou, gól doslova visel ve vzduchu. Ve 47. minutě se ocitl na malém vápně zcela osamocen dnešní spalovač šancí M. Prokop, toho krásným centrem našel V. Hoppe, ale bohužel Martin zacílil pouze na krajní topol. V 52. minutě se po pěkné přihrávce M. Listíka tentokrát ocitl sám před gólmanem M. Hora, ale také svou šanci neproměnil. Tři minuty nato se už Marek nemýlil, toho opět krásným centrem našel V. Hoppe a Marek jak jinak než hlavou zvýšil na 3:1. V 60. minutě se pěkně na levé straně uvolnil P. Listík, přesprintoval obránce Obor, vnikl do pokutového území a tom ho stoper hostů zkosil. Nemohlo následovat nic jiného než penalta. Té se chopil sám postižený a se štěstím zvýšil na 4:1. V 65. minutě jsme sáhli k našemu druhému střídání, to nastoupil L. Pechar za našeho kapitána M. Lichtenberga. Vzápětí po vystřídání se Lukáš předvedl parádní střelou ze 20 metrů a bombou málem přerazil břevno hostující branky. Pár okamžiků po této ráně to střelou z dálky zkusil P. Listík, tentokrát balón zapadl k levé tyčce a vedli jsme 5:1. Hned po rozehrání ze středového kruhu jsme soupeři odebrali balón, ten se dostal k M. Prokopovi, který se výjimečně a dnes poprvé nemýlil a skóroval na 6:1. V 70. minutě se ke střele dostal opět L. Pechar a jeho ránu zneškodnil s námahou gólman hostí, kterého ještě teď musí pálit ruce. Vzápětí našel M. Listík na malém vápně úplně osamoceného M . Prokopa a ten nepochopitelně neproměnil největší šanci svého života, do teď nechápu, jak to mohl nedat! Touto neproměněnou šancí získal titul dřevák roku :-) V 78. minutě se ke slovu dostali i hosté, ale v naší brance stál již tradičně vynikající P. Prokop, ten zneškodnil střelu z malého vápna i následnou dorážku. V 80. minutě k údivu všech zúčastněných, ale hlavně mému, sudí Švidkov ukončil utkání. Prý ať soupeře trochu šetříme!

Sestava:          P. Prokop – P. Rambousek, A. Holec, P. Diviš, M. Stingl – M. Hora, P. Listík, M. Lichtenberg © (65. L. Pechar), L. Korynta (46. V. Hoppe) – M. Prokop, M. Listík

Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům za podporu, R. Protivovi za vynikající klobásky a pánům Ing.Sainerovi a M. Meszárošovi za úpravu hřiště.

K dalšímu utkání zajíždíme na hřiště V. Lečice. Sraz všech hráčů je v 15:15, odjezd ze hřiště je v 15:30!!!