Překvapivé vítězství!

26.04.2011 19:49

V 18. kole jsme zajížděli k lídrovi soutěže, do Nového Knína. Z utkání jsme měli obavy, protože jsme věděli, že bude pískat J. Máša, který má s knínskými nadstandartní vztahy. S nějakým bodem jsme tedy nepočítali, i když jsme byli motivováni hraštickými hráči - za bod jsme měli slíbený sud piva a za výhru sudy dva!

Od samého začátku utkání nás pan sudí pořádně řezal a do 8. minuty jsme inkasovali 2 žluté karty, ale v téže minutě jsme mohli poprvé udeřit, to se na půlce dostal k balónu P. Listík a uháněl sám na domácího gólmana, ale bohužel v rozhodující chvíli si míč ukopl, takže tato obrovská šance zůstala nevyužita. Tři minuty poté se nám zranil náš kapitán P. Šimkovský a musel střídat, místo něj nastoupil M. Stingl. Až do 30. minuty se hra odvíjela převážně uprostřed hřiště, bez vážnějších šancí a právě ve zmiňované 30. minutě zahrávali domácí nepřímý volný kop z rohu malého vápna za přísně odpískanou malou domů, ale naše obrana si s touto šancí výborně poradila. Hned o minutu později se domácí dostali do obrovské šance, ale podržel nás výborným zákrokem P. Prokop, který dnes chytal v životní formě. Ve 32. minutě fauloval P. Diviš ve vápně domácího útočníka a následoval pokutový kop, který s přehledem domácí proměnili – 1:0. Od té doby nás domácí začali tlačit hlavně s výraznou pomocí sudího, který nám rozdával jednu kartu za druhou. Ve 36. minutě nás opět podržel superman P. Prokop. Pak přišla 38. minuta, to opět úřadoval sudí Máša, který udělil druhou žlutou P. Listíkovi a tudíž následovala karta barvy červené. Musím podotknout, že Petr byl vyloučen neprávem, sudí si druhou žlutou doslova vymyslel. Vzápětí dostal červenou kartu také na lavičce sedící P. Šimkovský za oprávněnou kritiku sudího Máši, takže disciplinárka se v týdnu rozhodně nudit nebude.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím hlavně nedostat nějaký debakl, zklidnit hru a hrát na brejky. Ve 47. minutě se do šance dostal náš jediný útočník M. Listík, ale jeho pěkná střela skončila těsně vedle pravé tyče knínské branky. V 59. minutě se ve vápně domácích dostal k balónu F. Hausner a střelou přes hlavu nečekaně srovnal skóre. To domácí doslova šokovalo a najednou nevěděli, co hrát. Zato naši kluci začali makat jako nikdy předtím, doslova jezdili po zadku a snad poprvé v historii mokrovratské kopané se ani nehádali a bojovali jeden za druhého. V 60. minutě se už domácí radovali z druhého gólu, ale předčasně! To P. Prokop předvedl neuvěřitelný zákrok a robinsonádou zabránil jasnému gólu. V 65. minutě se do šance dostal M. Listík, ale branku opět jen těsně minul. V 67. minutě se postavil k trestnému kopu ze 30 metrů od branky V. Hoppe a střelou do pravé šibenice nás dostal do překvapivého vedení. Od té doby jsme se soustředili hlavně na obranu a musím podotknout, že celá obrana podala výborný výkon a domácí prakticky k ničemu nepustila. Za zmínku ještě stojí to, že sudí domácím odpustil minimálně dvě červené karty. V závěru utkání jsme střídali dnes výborného, ale už zjevně unaveného F. Hausnera. Místo něj šel na plac J. Kadlec, který se vzápětí dostal spolu s V. Hoppem do brejku, ale skóre se neměnilo. Pak ještě sudí nastavil 6 minut a 3 body byly doma!

Závěrem chci poděkovat všem hráčům za vynikající a obětavý výkon a všem našim fanouškům za skvělou atmosféru a podporu, kterou nám vytvořili!

Sestava:          P. Prokop – P.Šimkovský © (11. M. Stingl), M. Prokop, P. Diviš, A. Holec – M. Hora, M. Lichtenberg, P. Listík, V. Hoppe – M. Listík, F. Hausner (85. J. Kadlec)

Další utkání hrajeme doma, v sobotu 30. 4. 2011 od 17:00. Sraz všech hráčů je v 16:00!!! Tímto zveme naše skvělé fanoušky, aby přišli strávit doufám pěkné odpoledne a zakousnout dobrou klobásku.