Favorit neuspěl

27.07.2011 21:34

V prvním přípravném zápase na novou sezónu jsme přivítali na svém hřišti tým dobříšského dorostu „A”. Dorostenci byli přes své mládí jasným favoritem (před dvěma týdny totiž porazili Malou Hraštici A” 9:0!) a tak jsem měl oprávněné obavy, zvláště když nás v době výkopu bylo jen deset a z toho jich šest mělo ještě 3 promile alkoholu v krvi! Ještě 10 min. před výkopem P. Prokop odmítal vlézt do branky se slovy: “Příště nám sežeň Rožmitál, ty vo*e, kdo s nima má běhat?!“ a další veterán M. Lichtenberg měl velké starosti sám se sebou. Člověk nevěděl, jestli hodí šavli v kabině nebo až na hřišti...

Do utkání jsme tedy vstoupili jen v deseti hráčích, naštěstí ale ještě dorazili M. Machek a J. Diblík. Aktivněji začali očekávaně mladíci z Dobříše, již v 10. minutě jsme mohli prohrávat o dvě branky, ale vždy nás při samostatných nájezdech dorostenců podržel P. Prokop. V 17. minutě vykopával za již překonaného P. Prokopa míč z prázdné branky M. Hora. O pět minut později se do velké šance dostal M. Machek, ale toho brutálním faulem za velkým vápnem sestřelil hostující gólman, faul ale nepochopitelně nebyl odpískán! Martin musel střídat, za něj nastoupil J. Diblík, který na hřišti nebyl ani 5 vteřin, když se k němu dostal odražený balón a ranou k pravé tyči nás poslal nečekaně do vedení – 1:0. Vzápětí mohli dobříšští mladící srovnat, ale naštěstí pro nás stál na brankové čáře tentokrát M. Stingl. Těsně před poločasem jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, ale M. Listík své sólo neproměnil.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že na nás soupeř vlétne a skóre bude chtít co nejrychleji srovnat, ale M. Lichtenberg (o 3kg lehčí než na začátku utkání) prohlásil, že opět rozhodne naše fyzička! Musím podotknout, že takhle zpoceného jsem Milana viděl naposledy někdy v 17 letech, to znamená v minulém století... No nic, co jsme očekávali, to se také stalo. Mladíci na nás vlétli s dravostí sobě vlastní a P. Prokop se musel v brance pěkně činit, aby udržel čisté konto. Musím podotknout, že mu v tom pomáhala dobrá obrana v čele s A. Holcem a velice dobře si vedla i naše nová posila do obrany, P. Oplíštil. Za celý druhý poločas jsme ani jednou netrefili branku, pouze tři střely šly vedle a veškeré centry pochytal výborný gólman Dobříše. Suma sumárum jsme vedení s odřenýma ušima udrželi a nečekaně vyhráli.

Závěrem chci říct, že mě mrzí neúčast některých hráčů, zvláště těch, co loni řvali, že nejsou žádné zápasy a teď když jsou, tak řvouni nechodí!

Sestava:          P. Prokop – A. Holec, P. Diviš, P. Oplíštil, M. Stingl – M. Hora, M. Lichtenberg, P. Listík, F. Hausner - M. Listík, M. Machek (J. Diblík)

Nedostavili se: M. Prokop, P. Rambousek, O. Duben, V. Hoppe, A. Hovorka. Omluveni: L. Pechar, J. Kadlec. Ukončili kariéru:  L. Korynta, P. Šimkovský a po utkání i M. Listík (odjíždí do Anglie)

Další utkání sehrajeme na svém hřišti již tuto sobotu, 30. 7. 2011 od 17:00 s týmem Obořiště. Přijďte se mrknout a ochutnat dobrou klobásku.