P. Prokop na vše nestačil!

27.03.2011 20:13

K prvnímu jarnímu (a celkově již 14 soutěžnímu) utkání jsme jeli na hřiště souseda v tabulce, Malé Hraštice. Souboj o druhé místo začal z obou stran opatrně. Soupeř z nás má již tradičně velký respekt, protože za posledních 10 let s námi získal pouze 5 bodů... Hra se převážně odvíjela ve středu hřiště bez vážnější šance ohrozit branku soupeře. Ve 22. minutě přišla obrovská chyba P. Šimkovského, při které mu asistoval zbytek obrany, parádním zákrokem nás však podržel P. Prokop. O několik minut později naše brankářská ikona úřadovala znovu, to si málem dal vlastní gól dnes velmi špatný P. Šimkovský, náš gólman naštěstí stál na svém místě a udržel tak bezbrankový stav. Do poločasu se již nic podstatného nestalo.

            Do druhé půle jsme nastoupili se změnou v sestavě, chybujícího P. Šimkovského nahradil F. Hausner. Od úvodních minut byl soupeř lepší a zatlačil nás na naší polovinu hřiště. V 55. minutě se mohli domácí dostat do vedení, ale opět nás zachránil P. Prokop, který tentokrát zneškodnil hlavičku z rohu malého vápna. O tři minuty později už bohužel soupeř skóroval, gólu v naší síti paradoxně předcházel náš rohový kop! Ten ale domácí odvrátili, hraštický stoper odhlavičkoval míč za velké vápno, kde měl v tu chvíli být někdo z našich záložníků, ale stál tam jen hráč domácích, který balon ihned poslal přes naši obranu, kde v tu chvíli zůstali jen A. Holec s M. Stinglem. První jmenovaný na míč nedosáhl, M. Stingla domácí útočník bez problému přesprintoval, vběhl do vápna a ranou k tyči nedal našemu brankáři žádnou šanci. V 60. minutě jsme mohli opět inkasovat, ale hlavička domácího stopera naštěstí mířila těsně nad. O dvě minuty později se ke slovu dostali také naši hráči, po velkém zmatku v domácí obraně vystřelil P. Listík, jeho ránu srazil hraštický bek rukou, ale k údivu všech našich hráčů i fanoušků zůstala píšťalka sudího Veselého němá! V 70. minutě nás již poněkolikáté podržel vynikající P. Prokop, když zneškodnil nebezpečnou střelu k tyči. Pět minut před koncem nás od další pohromy zachránilo břevno. Do konce utkání se již nic nestalo také díky tomu, že rozhodčí zkrátil hru o 2 minuty.

            Závěrem chci říci, že hrou našeho týmu jsem velmi zklamán a nebýt P. Prokopa, tak mohla být prohra mnohem vyšší. Také chci poděkovat všem fanouškům, kteří nás přijeli v nevlídném počasí podpořit a tímto se jim chci omluvit za náš výkon!                                                                                                                                        

R. Černý

Sestava:          P. Prokop – P. Šimkovský (c) (46. F. Hausner), A. Holec, P. Diviš, M. Stingl – M. Hora, M. Lichtenberg, P. Listík, P. Rambousek – M. Prokop, M. Listík